Ogłoszenia 23-06-2024

XII Niedziela Zwykła – 23.VI.2024R.

  1. Dziś przypada dwunasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Centrum każdej niedzieli jest Eucharystia, czyli pamiątką męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa.
  2. Nabożeństwo czerwcowe codziennie przed Mszą Świętą o 17.30 w niedzielę o 16.30
  3. W czwartek, 27 czerwca, czcimy Matkę Bożą Nieustającej Pomocy. W naszym kościele, zwłaszcza w każdą środę, zwracamy się do Niej jak do naszej Matki i Pośredniczki, przedkładając Bogu Ojcu podziękowania, prośby osobiste i wspólnotowe. Niech Maryja, Matka Nieustannie Pomagająca, uczy nas tej samej pięknej postawy – pomagania innym!
  4. W piątek, 28 czerwca, celebracją wieczornej Mszy Świętej wigilijnej wchodzimy w uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym pod datą   29 czerwca czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wszystkich wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy również obecnego papieża Franciszka – Piotra naszych czasów.
  5. W niedzielę 07.07.2024 zapraszam serdecznie Radę Parafialną na ostanie przed wakacjami spotkanie na plebanię po Mszy Świętej o godzinie 10.00.
  6. Rozpoczynamy czas wakacji szkolnych i urlopów. Dobry wypoczynek, czas spędzony z najbliższymi i poświęcony Panu Bogu pomogą nam odkrywać nowy sens codziennych spraw. Wszystkim uczniom, nauczycielom i wypoczywającym na urlopach życzymy bezpiecznych i ubogacających dni.
  7. Zapraszam na Dożynki Poręba Wielka – 2024 ; odbędą się 18 sierpnia 2024  na sumie o godzinie 10.00. Zapraszam i zachęcam do zrobienia wieńców dziękczynienia Panu Bogu i naszej Królowej Gorczańskiej Pani Fatimskiej.
  8. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z osiedla KACIKI, MORGI POREBSCY CZ. III: i za  280 zł na potrzeby kościoła. Prosimy o utrzymanie porządku w naszej świątyni w nadchodzącym tygodniu w poniedziałek i w piątek od godziny 9.00 rodziny z osiedla: STARMACHY. Pracę proszę wykonać w poniedziałek,  i w sobotę o godzinie 9.00.
  9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej, którą można wziąć z ławki z tyłu kościoła.