Ogłoszenia 30-06-2024

XIII Niedziela Zwykła

  1. Witam  serdecznie wszystkich odpoczywających w naszej wiosce i w górach. Życzę Wam dobrego wypoczynku, wzmocnienia sił duchowych i fizycznych, umocnienia więzi z Bogiem.
  2. W tym tygodniu przypada też pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Mimo wakacyjnej atmosfery postarajmy się o chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 7.30 do 17.30.  Pierwszy piątek to dzień Komunii św. wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. Dlatego w naszym kościele okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi świętej  tylko w piątek od godz. 6.30 do 7.00 i popołudniu 0d 15.00 do 17.30 , nabożeństwo pierwszopiątkowe o godzinie 17.15 a Msza święta o godzinie 18.00. Wyjazd kapłana  z posługą sakramentalną do chorych w piątek o godz. 9.00. Wierni odprawiający pierwsze piątki miesiąca niech przyjmą Komunię Świętą w duchu wynagrodzenia za grzechy własne i innych ludzi.
  3. W lipcu i sierpniu zmienia się plan Mszy Świętych i nabożeństw w naszym kościele. Kancelaria parafialna będzie czynna  pół godziny po Mszach świętych rano i wieczorem, oprócz sobót, niedziel, i dni świątecznych wolnych od pracy.

4.    Wakacyjny porządek Mszy Świętych niedzielnych w naszej parafii będzie następujący:  Msze św.:

Ø  w dzień powszedni w poniedziałek, czwartek ( w I piątek) rano o 7.00, popołudniu we wtorek, w środę, czwartek, piątek , sobotę o godzinie 18.00.

Ø  W niedzielę Msze św. o: 8.00, 10.00, 17.00.

Ø  Okazja do spowiedzi w tygodniu pół godziny przed nabożeństwem lub Mszą św.

Ø  W środę nowenna do Matki Bożej Fatimskiej o godzinie 17.30.

Ø  We czwartek adoracja od 7.30 do 18.00;

Ø  W piątek koronka Do Bożego Miłosierdzia z wystawieniem o godz. 17.30;

Ø  W sobotę różaniec w intencji naszej parafii o godz. 17.25;

Wszystkich parafian i gości przebywających u nas na wakacjach zapraszam do licznego udziału w codziennej Eucharystii i nabożeństwach.

5.    Lipiec w dawnej tradycji Kościoła poświęcony był czci Przenajświętszej Krwi naszego Zbawiciela. Zachęcamy do indywidualnego odmawiania Litanii do Najdroższej Krwi Chrystusa Pana, którą możemy odnaleźć w modlitewnikach lub w Internecie.

6.    Wszystkim wyjeżdżającym życzę, aby wakacje, urlop był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego.

7.    Dzisiaj po Mszy świętej o godzinie 10.00 spotkanie z Radą Parafialną. Spotkanie jest obowiązkowe.

  1. Za tydzień  po Mszy świętej o godzinie 8.00 będzie spotkanie Grup Różańcowych  i zmianka tajemnic Różańca  świętego.

9.    Za tydzień II niedziela miesiąca lipca będzie można złożyć pod chórem kościoła, ofiarę na pomoc w utrzymaniu kościoła i na spłacenie cmentarza. Proszę Panów i Panie z Rady Parafialnej o pomoc  w przyjmowaniu tych darów i ofiar na rzecz naszego kościoła i na zapłacenia alejek na cmentarzu. Wszystkim którzy złożyli do tej pory jakąkolwiek ofiarę:  na ogrzewanie, światło, utrzymane kościoła składam serdecznie Bóg zapłać. Za wszelkich ofiarodawców na rzecz kościoła zostanie odprawiona Msza Święta dnia 15.08.2024 o godzinie 17.00, jako podziękowanie za wszelką pomoc z ich strony.

10. Solenizantów i jubilatów pierwszych dni lipca zawierzamy opiece Matki Bożej i świętych patronów.

  1. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z osiedla:  STARMACHY:za ofiarę 140 zł złożoną na potrzeby kościoła. Prosimy o utrzymanie porządku w naszej świątyni w nadchodzącym tygodniu rodziny z osiedla TRAMY  cz. I w

( poniedziałek ) od Mostu do Kościoła TRAMY cz. II w (sobota) od Willi Tram do Kościoła. ( prawa i lewa strona) Pracę proszę wykonać w poniedziałek i w sobotę od godzinie 9.00.