Ogłoszenia 14-07-2024

XV Niedziela Zwykła

1.      Serdecznie witam wszystkich naszych Gości i Turystów, życzę Wam dobrego wypoczynku. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych. Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Panem Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia. Czas urlopów, wakacji wykorzystajmy na pogłębienie naszej wiedzy religijnej przez lekturę prasy katolickiej, dobrych książek wyjaśniających prawdy wiary czy też oglądanie wartościowych programów telewizyjnych. Nie zapominajmy też o codziennej modlitwie i udziale w nabożeństwach, które celebrujemy w naszym kościele w ciągu tygodnia: w środy nowenna do Matki Bożej Fatimskiej o godz. 17.30, a w piątki Koronka do miłosierdzia Bożego o godz.17.30. w sobotę Różaniec o godz. 17.25. W czwartek całodzienna adoracja od 7.30 do 17.45. Jeśli nie mamy możliwości przybycia do kościoła  to celebrujmy te nabożeństwa prywatnie lub we wspólnocie rodzinnej czy sąsiedzkiej.

1. Bardzo serdecznie dziękuję za przygotowanie Uroczystości Matki Bożej Fatimskiej całej asyście:  z osiedli: osiedli: STARMACHY, TRAMY RUSNAKI Dziękuję rodzicom dzieci w wieku przedszkolnym o zorganizowanie sypania kwiatów, dzieciom pierwszokomunijnym za niesienie różańca, ministrantom i lektorom, Panom za niesienia Baldachimu, Szafarzom, Panu Organiście  i  Porębiańskiemu Rodowi za oprawę muzyczną naszej uroczystości i wszystkim, wiernym gościom ,  którzy wzięli udział tak liczny w modlitwie Fatimskiej – Pokutnej. Zapraszam już dziś na 13 sierpnia 2024 ( wtorek) na godz. 18.00.

3.      Zapraszam na 44 Pieszą Pielgrzymkę Krakowską na Jasną Górę w intencji Ojca Świętego i Ojczyzny. Zapisy w parafii  w dniach od 18.07 do 30.07 w kancelarii po Mszach świętych wieczorem i w niedzielę , potem zapisy będą  w Parafii Mszana Dolna św. Michała Archanioła w Domu Katolickim.  Przypominam, że Pielgrzymka odbędzie się w dniach      od 6 sierpnia do 11 sierpnia, Dwa dni wcześniej wyruszy pielgrzymka z Mszany Dolnej, do Krakowa gdzie o 7.00 rano na Wawelu odbędzie się wspólna Msza Święta i później cała wspólnota pielgrzymów wyruszy  do Częstochowy. Przy zapisie należy podać numer PESEL, adres, telefon, rok urodzenia, trzeba otrzymać przy zapisie legitymację , opaskę  na bagaż, zgoda dla niepełnoletnich podpisana przez rodziców. Opłata : 50 zł dla dzieci i młodzież do lat 16, 100 zł młodzież i dorośli; 50 złotych opłata za autokar powrotny z Częstochowy ( dla chętnych). Spotkanie przed pielgrzymkowe w Domu Parafialnym 31 lipca 2024 o godzinie 20.00.

4.      Przypominam, że w naszej wspólnocie Parafialnej odbędą się Dożynki w Porębie Wielkiej, w niedziele 18.08.2024 o godzinie 10.00, proszę uprzejmie Pana Sołtysa o wyznaczenie roli i przygotowanie wieńca dożynkowego od naszej Parafii Panu Bogu i naszej Pani Fatimskiej, . Również proszę o kontakt ze mną by odpowiednie przygotować Liturgię Dożynkową, przedstawiciela roli, czy części parafii,  która będzie w tym roku przygotowywać wieniec i będą przewodniczyć Uroczystościom i Pana Sołtysa.  Zapraszam na omówienie liturgii dożynkowej na plebanię. Dożynki Gminne w tym roku poprowadzi nasza Parafia dnia 01.09.2024 o godzinie 11.00 w Parku podworskim Hrabiów Wodzickich, przy amfiteatrze.

5.      Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

6.      Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z osiedla: RUSNAKI: iza ofiarę 170 zł złożoną na kwiaty do kościoła. Prosimy o utrzymanie porządku w naszej świątyni w nadchodzącym tygodniu rodziny z osiedla:  MOŚCISKA, MOŚCISKA NOWE DOMY, BOREK; OSTRA: Pracę proszę wykonać w poniedziałek i w sobotę o godzinie 9.00. Bóg zapłać Pani Annie za ubranie kościoła kwiatami kościoła.  Bóg zapłać.

7.      Zachęcam do lektury prasy katolickiej, którą można zabrać  z ławki z tyłu kościoła.