Ogłoszenia 21-07-2024

XVII Niedziela Zwykła

1. Pan Jezus przypomina swoim uczniom o obowiązku odpoczynku po pracy. Gdy jednak wielki tłum znowu gromadzi się przy nich, Jezus od razu zaczyna nauczać. Odpoczynek jest konieczny do nabrania sił do dalszej pracy. Pobyt na urlopie nie zwalnia nas nigdy od czynienia dobra, jeżeli tylko nadarza się ku temu sposobność.

2.    W najbliższy czwartek, 25 lipca, obchodzimy święto św. Jakuba Apostoła. Został powołany jako jeden z pierwszych uczniów Pana Jezusa wraz ze swoim bratem Janem, stąd Jakub Starszy albo Większy. Pod tą samą datą czcimy też św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach.

3.    W piątek, 26 lipca, w liturgii wspominamy św. Joachima i św. Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. W dzisiejszych trudnych czasach pomniejszania roli rodziny warto zwrócić się w modlitwie do tych świętych małżonków, prosząc o pomoc w budowaniu silnej Bogiem polskiej rodziny. Módlmy się też za naszych rodziców i dziadków – tych żyjących i tych powołanych już do wieczności.

4.    W środę, zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Fatimskiej o godz. 17.30, w piątek wystawienie i Koronka do Bożego Miłosierdzia o godzinie 17.30, w sobotę zapraszam na Różaniec Fatimsko – Pokutny o godzinie 17.25.

5.    W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych pobłogosławimy pojazdy i ich użytkowników z racji na przypadającego 25 lipca Świętego  Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących. Również w przyszłą niedzielę po raz czwarty będziemy przeżywać Światowy Dzień Dziadków i Osób starszych.

6.    Wieczorem zapraszam na nabożeństwo do Świętego  Charbela o godzinie 17.15 wystawienie modlitwy o uzdrowienie  i ucałowanie relikwii. Serdecznie zapraszamy, gości i parafian.

7.    Zapraszam na 44 Pieszą Pielgrzymkę Krakowską na Jasną Górę w intencjach Ojca świętego i Naszej Ojczyzny. Zapisy w parafii  w dniach od 21.07 do 30.07 w kancelarii po Mszach świętych wieczorem i w niedzielę , potem zapisy będą  w Parafii Mszana Dolna św. Michała Archanioła w Domu Katolickim.  Przypominam, że Pielgrzymka odbędzie się w dniach od 4 sierpnia do 11 sierpnia z Mszany Dolnej, ( w Mszanie Dolnej będzie Msza Święta o godzinie 8.00 rano) a z Krakowa wyruszy 6 sierpnia. Przy zapisie należy podać numer PESEL, adres, telefon, rok urodzenia, trzeba otrzymać przy zapisie legitymację , opaskę  na bagaż, zgoda dla niepełnoletnich podpisana przez rodziców. Opłata :Dzieci do lat 6 za darmo, 50 zł dla dzieci i młodzież do lat 16, 100 zł młodzież i dorośli; 50 złotych opłata za autokar powrotny z Częstochowy ( dla chętnych). Spotkanie przed pielgrzymkowe w Domu Parafialnym 31 lipca 2024 o godzinie 20.00.

8.    Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z osiedla „MOŚCISKA, NOWE DOMY” „ BOREK „ „OSTRA”: i za ofiarę 320 zł. na potrzeby świątyni. Proszę w tym tygodniu o sprzątanie kościoła w poniedziałek w sobotę o godzinie 9.00 rodziny z osiedle „NOWINA”, „KOZYRY MALARZE”.

9.    Wszystkim wypoczywającym i udającym się na wakacje życzymy bezpiecznego i radosnego czasu odpoczynku. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej modlitwie w ich intencji.

10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej, która można wziąć z tyłu kościoła.