Ogłoszenia 22-09-2024

XXV Niedziela Zwykła

1.      Pan Jezus przez całe swoje ziemskie życie wiedział, do czego się przygotowuje, że Jego śmierć będzie ceną za zbawienie ludzi. My też wiemy, że aby osiągnąć zbawienie, musimy przejść przez drogę codziennego krzyża naszych cierpień, niepowodzeń, grzechów. Zbawiciel wskazuje nam, że najlepszą postawą życiową jest postawa pełnego zaufania Panu Bogu. Mamy być jak małe dziecko, które bezgranicznie ufa swoim rodzicom.

2.      W środę o godz. 17.30 – nowenna do Matki Bożej Fatimskiej, a następnie  Msza święta wieczorna.

3.      Spotkanie Oazy młodzieżowej w piątek 27.09. o godzinie 18.00 w salce, Ministrantów i Lektorów w środę o godz. 18.00 .  Spotkanie grupy misyjnej dla dziewczynek ze szkoły podstawowej w piątek o godzinie 16.00. Drodzy rodzice zachęćcie dzieci do uczestniczenia w tych spotkaniach, służą one pomnożeniu wiary, ale także umocnieniu więzi rówieśniczej.

4.      W niedzielę, 29 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, a 2 października, wspomnienie św. Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że miłosierny Bóg troszczy się o każdego z nas, posyłając swoich Aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. To nie lukrowana bajka dla dzieci. Anioły są bowiem namacalnym przejawem obecności Pana Boga w świecie, Jego głosem. Łączą niebo z ziemią. Wszędzie, gdzie spotykamy dobroć, miłość, jedność i pokój, tam też są obecne Anioły. Archaniołowie cieszą się wyjątkową bliskością Pana Boga, dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei.

5.      Od przyszłego wtorku 01.10.2024r nastąpi zmiana godzin Mszy Świętej i nabożeństw przechodzimy na czas zimowy , Msze święte popołudniu w tygodniu będą o godzinie17.00,  a od niedzieli 06.10. w niedzielę o godzinie 15.00.

6.      Już niedługo rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału  w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy celebrowali o godz. 16.30 w tygodniu , potem Msza święta o godzinie 17.00. W niedzielę Różaniec o godzinie 14.30, a później  wieczorna Msza święta o godzinie 15.00. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach.

7.      Dzieci przygotowujące się do I komunii świętej wraz z rodzicami zapraszam w niedzielę 29.09.2024r na godzinę 10.00 odbędzie się krótkie spotkanie z rodzicami i poświęcenie różańców dla dzieci.

8.      W SOBOTĘ  28.08.2024 o godzinie 17.00 wystawienie i różaniec  do Matki Bożej Fatimskiej, a potem o godzinie 17.30 Nabożeństwo i modlitwy o uzdrowienie do  Św. Charbela, z  namaszczeniem i błogosławieństwem relikwiami Świętego. Serdecznie zapraszamy, gości i parafian.

9.      W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Dzień Misyjny Sióstr Zakonnych. Również w naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach, wszak z początkiem października rozpoczyna się nowy rok akademicki.

1. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom: : z osiedli: JOPKI, KACZORY; HALAMY, KURKI;    za złożoną ofiarę w kwocie 260 złotych na potrzeby kościoła.W nadchodzącym tygodniu proszę o sprzątanie kościoła  w poniedziałek  i  w sobotę od godz. 9.00 rodziny z osiedla BUCHOLE, KOPAJDY, ZOCHRA,BASTÓWKA.

11.  Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia zdrowia i wielu Bożych łask. O dar miłosierdzia i życia wiecznego pomódlmy się dla naszych ostatnio zmarłych Panią Jadwigę.

12.  Zapraszam do  zabrania gazet religijnych, Mały gość Niedzielny dla dzieci , Gość Niedzielny i Niedzielę pogłębiamy naszą wiarę i wiedzę o Panu Bogu.