Ogłoszenia 06-10-2024

XXVII Niedziela Zwykła

1.    Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Różaniec towarzyszy nam w chwilach radości i doświadczenia. Rozważając tajemnice z życia Pana Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła, całej ludzkości. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Jakże wielka jest dziś potrzeba modlitwy o pokój na świecie i w intencji zagrożonej rodziny. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej i w zaciszu domowego Kościoła. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele codziennie o godz. 16.30 , w niedziele o godz. 14.30. Wszystkich parafian serdecznie zapraszam!

2.    Przypominam że Msze św. popołudniu w tygodniu są o godz. 17.00, ( różaniec 16.30), w niedzielę o godz. 15.00, (różaniec o godz. 14.30); Tak będzie do 30 kwietnia 2024 roku.

3.    Wypominki za zmarłych przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej. Wypominki są starym zwyczajem w kościele, znakiem pamięci o naszych zmarłych, którym wiele zawdzięczamy. Wypominki w kościele będą przed Mszą św. o godz. 8.00; 10.00; 17.00;

4.    Zapraszam wszystkich Parafian i Gości na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie i na Odpust Parafialny, dla nas wszystkich jest to bardzo ważne wydarzenie  ponieważ nasz kościół jest pod wezwaniem Matki Bożej Fatimskiej i mamy za co dziękować naszej Pani  i Gaździnie Gorczańskiej. Zapraszam dzieci rocznicowe w strojach i przygotowujące się do I Komunii Świętej, młodzież, dzieci zespoły regionalne : „Pod Turbaczem” i „Porębiański Ród”, Chór „Gloria Dei”, Dzieci z Grupy Misyjnej, Oazę, Lektorów, ministrantów, rodziców z dziećmi sypiącymi kwiaty i dzwoniących Szafarzy i wszystkich w  strojach regionalnych, by podziękować za opiekę i prosić o dalszą opiekę dla całej naszej Parafii. Zapraszam Panów do baldachimu.  Zapraszam Górali, Strażaków do niesienia Matki Bożej zapraszam: Szafarzy, Panów z Parku Gorczańskiego – (leśników).  O godzinie 15.00 wystawienie i możność adoracji Pana Jezusa w Monstrancji do 16.45 O godzinie 17.00 Uroczysta Suma Odpustowa, po Mszy świętej Różaniec Pokutny Fatimski, Procesja ze świecami Maryjna dookoła kościoła, Apel Maryjny i Adoracja Relikwii dzieci fatimskich świętych Franciszka i Hiacynty. Od środy do piątku każdy różaniec będziemy się modlić za naszą parafię, jako przygotowanie do Odpustu Parafialnego, oraz za Naszą Ojczyznę. Pragnę  abyśmy wszyscy mogli przyjąć komunię świętą i mogli otrzymać odpust zupełny  nadany przez papieża Franciszka z racji Objawień i Uroczystości Maryjnych.

5.    W niedzielę 13 października, będziemy pamiętali o nauczycielach i wychowawcach, którzy obchodzą swoje doroczne święto. 14 października. To ich dzień – Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy nauczycieli, wychowawców, katechetów oraz wszystkich pracowników oświaty naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą.

6.    Uwaga, uwaga dzieci zapraszam do konkursu na wykonanie „Różańca świętego z byle czego”. ( Jeden Różaniec jedno dziecko).Najładniejsze wykonane różańce będą nagrodzone  03.XI.2018 po Mszy św. o godz. 10.00;

7.    Za tydzień w niedziele pod chórem Panowie i Panie z Rady Parafialnej , będą zbierać ofiary na utrzymanie naszego kościoła i na jego ogrzewanie w zimie i na zapłacenie raty cmentarza. Bóg zapłać za złożone ofiary.

8.    Ze względu na Dzień Odpustu przypadający w naszej  Parafii DZIEŃ  FATIMSKI 13.X.2024, DZIEŃ Papieski , który w tym roku wypada 13.10.2024 przesuniemy na dzień 20 10.2024. Jak co roku przeprowadzona zostanie zbiórka pieniędzy do puszek przed kościołem przez naszą młodzież na Fundusz stypendialny Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającą uzdolnioną ubogą młodzież.

9.    Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu rodzinom z osiedla ZAPAŁY:i za ofiarę 220 zł.  Proszę w tym tygodniu o sprzątanie kościoła w tym tygodniu i na Odpust Parafialny w poniedziałek i sobotę  od godz. 9.00  rodziny z osiedla: CICHORZE.

10. W NIEDZIELĘ DNIA 20.10. 2024 ODBĘDZIE SIĘ LICZENIE WIERNYCH ( DOMINICANTES) – praktyki  niedzielne , uczęszczanie i komunia święta.

11. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia pragniemy przekazać najserdeczniejsze słowa życzeń i pozdrowień. Zmarłych parafian polecamy Bożemu miłosierdziu.

12. Polecamy prasę katolicką: GOŚĆ NIEDZIELNYNIEDZIELĘ, można ją wziąć za darmo z ławki z tyłu kościoła. Zapraszamy do lektury;